Zastanawiasz się, czym są tablie manipulacyjne? Chcesz się dowiedzieć, jakie są korzyści z korzystania z tego typu tablic? A może chcesz sprawdzić, które dzieci najwięcej skorzystają przy takiej zabawce? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest tablica manipulacyjna, jak działa i kiedy warto po nią sięgać.

Czym jest tablica manipulacyjna?

Tablice manipulacyjne powstały z myślą o dzieciach powyżej trzeciego roku życia, które są ciekawskie i zainteresowane niekonwencjonalną, ale stymulującą zabawą. Stworzone w duchu Montessori, czyli zgodnie z systemem dydaktycznym, który pomaga rozwijać wszechstronny rozwój dziecka, służą odkrywaniu różnych elementów zabawki i poznawaniu zasady ich działania. Dziecko w trakcie zabawy poznaje różne faktury, kształty, a także mechanizmy działania, co dodatkowo pobudza jego zainteresowanie światem i różnymi dziedzinami.

Jak działa tablica manipulacyjna?

W tablicach manipulacyjnych niemal każdy element jest ruchomy, dzięki czemu dziecko może bawić się pokrętłami, dźwigniami i przyciskami. Taka zabawa zaspokaja wrodzoną ciekawość, a także stymuluje do działania i próby zrozumienia, jak dany element działa. Ruchome elementy wspierają rozwój dziecka i oddziałuje na zmysły. Zabawa tablicą manipulacyjną pozwala poprawić koordynację ręka-oko u dziecka, pobudza zdolności logicznego myślenia oraz ćwiczy koncentrację. Tego typu zabawki rozwijają samodzielność i odkrywanie działania różnych elementów.

Tablice manipulacyjne Foxy Family to tablice stworzone w przeuroczych kształtach, które zachwycą każde dziecko. Żyrafa, koala oraz szop pracz to tylko jedne z wielu kształtów zwierzątek, które dziecko może dostać. Każda tablica jest nieco inna, ruchome elementy ruchome są na niej zamieszczone w różnych konfiguracjach i formacjach. W ten sposób można wybrać najlepszy model dla swojego dziecka.

Kiedy warto zainwestować w tablicę manipulacyjną?

Tablica manipulacyjna jest dobrą zabawką dla każdego dziecka, które skończyło trzeci rok życia. To zajmująca uwagę i czas zabawka, która pozwala dziecku się skupić i próbować nieskończoną ilość razy każdy z elementów. Dzięki temu, dziecko pochłonięte zabawą może się wyciszyć i poćwiczyć swoje umiejętności.

Tablica manipulacyjna Foxy Family to bardzo estetyczna zabawka, która wspaniale sprawdzi się jako prezent dla dziecka z dowolnej okazji. To przemyślany, interesujący gadżet, który zainteresuje właściwie każde dziecko, które jest gotowe do odkrywania świata na swoich zasadach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here