Problem przedwczesnego łysienia może dotykać ponad 40% mężczyzn i 20% kobiet. Polska należy do krajów, którego mieszkańcy najczęściej tracą włosy. Nie dziwi więc fakt dużego zainteresowania preparatami przeciw wypadaniu włosów. I zagęszczaczy włosów. Niestety takie rozwiązanie jedynie opóźnia proces łysienia. Dlatego wiele osób decyduje się na przeszczep włosów.

Przeszczep włosów — na czym polega zabieg?

Najczęściej wykonuje się zabieg przeszczepu włosów metodą:

  • FUE
  • FUT
  • BHT

Metodą wybieraną przez pacjentów jest jednak metoda przeszczepu włosów FUE (Follicular Unit Excision). Ta metoda jest najnowocześniejszą. I najczęściej zalecana przy leczeniu łysienia. Zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. W tej metodzie pobiera się pojedyncze meszki włosowe. W przeciwieństwie do starszej metody FUT. W której pobierało się płat skóry.

Takie rozwiązanie znacznie skraca czas gojenia. Nie powstają widoczne blizny. Zabieg przeszczepu włosów nie wymaga pobytu w klinice. Pacjent po zabiegu, jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Dzięki metodzie przeszczepu włosów FUA, meszki włosowe po transplantacji, nie wypadają. Rosną do końca życia.

Jak wygląda przeszczep włosów?

Zabieg przeszczepu włosów jest wykonywany pod znieczuleniem miejscowym. Roztwór znieczulający jest odpowiednio dobierany. Głównie po to, by ograniczyć skutki uboczne do minimum. Przeszczep włosów jest podzielony na kilka etapów.

Pierwszym etapem zabiegu przeszczepu włosów jest:

  • pobranie odpowiedniej ilości meszków włosów z okolicy „dawczej”. To najczęściej włosy rosnące na potylicy. Te włosy są bardziej odporne na wypadanie. Z miejsca, gdzie meszki zostają pobrane, wymagane jest skrócenie włosów do długości 2-3 mm. Jest to zatem zabieg przeszczepu włosów bez golenia całej głowy.

Poszczególne unity włosów, pobiera się za pomocną punkcyjnej igły. Metoda przeszczepu włosów FUE minimalnie uszkadza skórę i tkanki otaczające włosy. Dzięki temu nie powstają blizny, widoczne dla oka. A proces gojenia jest znacznie krótszy. Tak pobrane włosy, przechowuje się w lodówce. By zminimalizować obumarcie przeszczepionych włosów.

Drugim etapem przeszczepu włosów jest:

  • przygotowanie obszaru biorczego. Obszaru gdzie zostanie wykonany przeszczep. Podczas zabiegu pacjent może swobodnie oglądać filmy, czy czytać książkę. Po podaniu znieczulenia, wykonane są otworki, za pomocą specjalistycznej igły. W które są wprowadzone pobrane unity włosów. Po przeszczepie włosów nakłada się odpowiednią maść. Nie zakłada się opatrunków.

Przeszczep włosów — cena zabiegu

Przeszczep włosów wykonany metodą FUE to aktualnie najpopularniejsza metoda. Głównie ze względu na liczne zabiegi. Należy jednak pamiętać, że efekt przeszczepu włosów zależy od jakości włosów i stopnia łysienia. Metoda przeszczepu jest wybierana podczas konsultacji z lekarzem. Również końcowy koszt jest ustalany z lekarzem na spotkaniu konsultacyjnym. Koszy przeszczepy włosów zależne są od miejsca przeszczepu. Cena przeszczepy włosów może wahać się od 8 do 23 tysięcy złotych.

1 KOMENTARZ

  1. Obecnie jest wiele zabiegów z których możemy skorzystać. Gabinety medycyny estetycznej mogą bez problemu kupić produkty do przedłużania rzęs, włosów i zabiegów poprawiających naszą urodę. To ułatwia nasz dostęp do zabiegów. I jak się okazuje, większość z nich są skuteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here