Pozyskiwany dzięki metodzie tłoczenia na zimno olej kokosowy to jeden z najpopularniejszych i na pewno najwszechstronniejszy olej na świecie. Nie podlega on procesowi rafinacji, dzięki czemu jest wolny od wszelkich zanieczyszczeń chemicznych i zachowuje swoje wyjątkowe wartości odżywcze. Dzięki unikalnemu profilowi kwasów tłuszczowych olej kokosowy jest najbardziej uniwersalnym tłuszczem świetnie sprawdzającym się zarówno w kuchni, jak i innych dziedzinach życia codziennego.

Zastosowanie w kuchni

Olej kokosowy jest produktem niezwykle przydatnym w każdej kuchni. W postaci stałej wyglądem przypomina smalec, jednak topi się szybko w temperaturze powyżej 26 stopni Celsjusza zmieniając swój stan skupienia na ciekły. Dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych wielonasyconych olej kokosowy świetnie nadaje się do smażenia wszelkich produktów wymagających obróbki termicznej, w tym do wszystkich rodzajów mięsa. Nie należy przy tym obawiać się zapachu kokosa, który znika całkowicie w trakcie smażenia. Olej kokosowy to również idealny dodatek do ciast i naleśników oraz doskonały dodatek do zdrowych koktajli. Olejem tym można śmiało zastąpić wszystkie inne oleje i tłuszcze, a nawet smarować nim kanapki.

Olej kokosowy zimnotłoczony w swoim składzie zawiera aż 93% kwasów tłuszczowych nasyconych, takich jak kwas laurynowy, palmitywnowy, kaprylowy czy stearynowy. Pozostałe składniki to kwasy tłuszczowe jednonienasycony, wśród których możemy wyróżnić tak ważny dla organizmu ludzkiego Omega-9 i Omega-6. Zawartość kwasu laurynowego, który wykazuje właściwości antywirusowe, antygrzybiczne i antybakteryjne sprawia, że olej kokosowy to zdrowy niezbędnik w każdej kuchni.

Zastosowanie w kosmetyce

Zimnotłoczony olej kokosowy to nie tylko zdrowy składnik diety, ale i niezastąpiony pomocnik pielęgnacyjny. Zawiera on naturalny filtr słoneczny SPF 6 oraz wykazuje właściwości silnie nawilżające, jest więc ważnym składnikiem wielu kremów i balsamów do ciała. Olej kokosowy doskonale nawilża skórę, nie podrażniając jej, a dzięki swoim wyjątkowym właściwościom antybakteryjnym sprawdza się w walce z trądzikiem i innymi zmianami skórnymi.  Olej kokosowy to również ratunek dla nawet najbardziej przesuszonych włosów. Stosowany jak odżywka mocno nawilży je od nasady po same końce.

Olej kokosowy tłoczony na zimno to produkt bardzo uniwersalny, a przy tym zdrowy i pozbawiony chemicznych ulepszaczy. Jego unikalne właściwości wpływają zbawiennie nie tylko na wygląd naszego ciała, ale i na jego prawidłowe funkcjonowanie. Nie bez powodu więc wielu naukowców nadaje mu tytuł najzdrowszego oleju na całym świecie.

Zobacz inne oleje tłoczone na zimno tutaj: https://sklep.pi-nuts.eu/kategoria-produktu/oleje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here