Ocieplanie budynku to dylemat przed którym stoi wielu posiadaczy domów jednorodzinnych. Opowiada nam przedstawiciel sklepu internetowego firmy RemonTech – https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/. Jest to niewątpliwe spora inwestycja, ale oferuje ona również zwrot kosztów, ponieważ dobrze wykonana izolacja cieplna, niesie za sobą wiele korzyści. Z tego powodu, warto rozważyć docieplenie budynku, który jest starszy, ale także warto rozważyć to w przypadku budowy nowego domu. Jakie korzyści da nam ocieplenie budynku?
Zalety wykonania izolacji cieplnej
Kluczową zaletą jest obniżenie kosztów ogrzewania budynku, a także spadek emitowanych zanieczyszczeń. Kolejną istotną kwestią jest przepuszczalność powietrza, która chroni mury budynku przed rozwojem pleśni i grzybów. Głównym celem instalacji cieplnej jest oszczędność energii. Nakładanie na ściany budynku styropianu lub waty, redukuje zapotrzebowanie na energię elektryczną, potrzebną do ogrzania domu. Zadba ona też o to, by latem w budynku było chłodniej, a zimą cieplej. Energooszczędność zmieni też klasę nieruchomości, co w przypadku ewentualnej sprzedaży, podniesie wartość domu. Dla osób, dla których liczy się dbanie o środowisko, ocieplenie budynku również przyniesie same korzyści. Ograniczy ona emisję dwutlenku węgla do atmosfery, poprzez obniżenie zapotrzebowania na tradycyjne ogrzewanie. Istotną kwestią jest też poprawa wyglądu elewacji. Warstwa zbrojąca ocieplenie pokrywana jest tynkiem, który następnie możemy pomalować i zaadaptować według własnych potrzeb. Odświeżenie elewacji może nadać nowy wygląd gospodarstwa, co również wpłynie na jego cenę na rynku nieruchomości.
W toku prac ociepleniowych zadbaj o usunięcie wilgoci i zabezpieczenie instalacji
Tech-Mar – wynajem osuszaczy Busko-Zdrój
Koszty ocieplenia domu
Jak już zostało wspomniane, jest to spora inwestycja. Chodzi tu przede wszystkim o wybór odpowiednich materiałów, wysokiej jakości ze wszystkimi niezbędnymi atestami. Zwykle do instalacji cieplnej używa się styropianu lub wełny mineralnej. Cena zależeć będzie też od metrażu domu. Ciężko więc podać jedną kwotę, którą przyjdzie nam zapłacić za taką przyjemność. Możemy więc szacunkowo przybliżyć wyceny. Założenie instalacji cieplnej w domu około 96 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, wynieść nas może powyżej 25 tysięcy złotych. Wiadomo, że im większy metraż, tym więcej potrzeba będzie produktów, a także więcej czasu na realizację zlecenia. Należy liczyć się więc z kosztami rzędu kilkunastu tysięcy, jednak zwróci się nam to, w postaci redukcji kosztów ogrzewania.